07.05.2019
DAB+ dla mieszkańców Trójmiasta. BCAST uruchamia multipleks radia cyfrowego w Gdańsku

W 2018 r. firma BCAST rozpoczęła nadawanie sygnału DAB+ w Warszawie oraz Wrocławiu. W końcówce kwietnia bieżącego roku uruchomiony został trzeci z zapowiedzianych lokalnych multipleksów, który dostarczy radio w formie cyfrowej mieszkańcom Gdańska i okolic. Wdrożenie będzie okazją do przetestowania działania systemu DABCAST w modelu SFN.

30.04.2019
Transformacja radia odbywa się na naszych oczach. Jak popularyzuje się DAB+?

Dzięki decyzjom podjętym w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim, radio cyfrowe ma szanse realnie zyskać na popularności. Jeśli wejdą w życie plany KRRiT już niedługo mieszkańcy ponad 30 polskich miast będą mogli cieszyć się sygnałem lokalnych, a nawet nowych rozgłośni w standardzie DAB+, a do końca 2020 r. każdy samochód sprzedawany na terenie Unii musi być wyposażony w odpowiedni odbiornik dla tego typu sygnału.

14.03.2019
Polska technologia dla włoskich słuchaczy. BCAST pomaga wdrożyć DAB+ na Półwyspie Apenińskim

W marcu br. BCAST zdecydował się na rozszerzenie współpracy ze swoim włoskim odpowiednikiem, firmą PRAIS S.r.l. Dzięki temu porozumieniu polskie przedsiębiorstwo stało się dostawcą technologii także dla całego włoskiego konsorcjum DAB+. Kooperacja otwiera spółce BCAST i jej rozwiązaniu DABCAST nowe możliwości rozwoju na włoskim rynku radiowym.

31.01.2019
Polska firma pomaga budować niemieckie IoT

Pod koniec stycznia br. do niemieckiego Düsseldorfu trafiły zaprojektowane i skonstruowane przez polską firmę BCAST urządzenia służące budowaniu miejskiej sieci IoT. Ich pierwszym zadaniem będzie badanie warunków atmosferycznych panujących w mieście oraz „śledzenie” obiektów. W przyszłości, dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnym operatorem radiodyfuzyjnym, BCAST będzie też odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań DAB+ na bazie autorskiej platformy DABCAST.

23.01.2019
BCAST rozpoczyna Nowy Rok z czterema nowymi emisjami MUZO.FM

Warszawa, Łódź, Bydgoszcz i Olsztyn – to właśnie w tych miastach od 1 stycznia 2019 r. emisje MUZO.FM obsługiwane są przez nowego operatora, firmę BCAST.

19.12.2018
BCAST dodaje usługę powiadomień kryzysowych do lokalnego multipleksu DAB+

W grudniu br., na bazie pozwolenia eksperymentalnego na lokalny multipleks DAB+ w Warszawie, operator radiodyfuzyjny BCAST rozpoczyna testy systemu powiadomień kryzysowych. Jest to prezentacja alternatywnego rozwiązania do już uruchomionego, również w grudniu, przez Emitel. Dostawcą systemu multiplikacji z funkcją powiadamiania jest norweska firma Paneda, lider komercyjnych wdrożeń DAB+ na świecie.

28.11.2018
Nowa emisja DAB+ we Wrocławiu. BCAST uruchamia testowy multipleks i rozwija kolejne usługi

W listopadzie br. niezależny operator radiodyfuzyjny BCAST uruchomił nowy lokalny multipleks DAB+ we Wrocławiu. Dzięki temu Wrocławianie mogą posłuchać kilku kolejnych stacji w wersji cyfrowej m.in. komercyjnego radia Muzo.fm, stołecznej rozgłośni Radio Kolor oraz ogólnokrajowej stacji Radio Maryja. Sygnał nadawany jest z instalacji na szczycie budynku Sky Tower.

28.08.2018
Ruszają testy nowego lokalnego multipleksu DAB+ w Warszawie

24 sierpnia w Warszawie nastąpiło uruchomienie lokalnego pilotażowego multipleksu radia cyfrowego w technologii DAB+. Docelowo na MUX znajdą się stołeczni nadawcy lokalni, m.in. Radio Kolor, czy Muzo.fm, oraz nadawcy ogólnokrajowi jak Radio Maryja, a także po raz pierwszy w eterze internetowi jak Radiojazz.fm. Za obsługę transmisji odpowiada największy alternatywny operator radiodyfuzyjny, firma BCAST.

26.07.2018
BCAST przejmuje od Emitela kolejne emisje radiowe

Pod koniec czerwca br. 4 kolejne emisje Polskiego Radia zostały przejęte od firmy Emitel i trafiły do niezależnego operatora radiodyfuzyjnego BCAST. Wraz z nimi operator uruchamia 4 emisje Polskiego Radia na zupełnie nowych częstotliwościach w Gorzowie Wielkopolskim i Stargardzie.

26.07.2018
Polskie urządzenia będą badać grubość pokrywy śnieżnej na lodowcach

XX i XXI wiek to czas gwałtownych przemian klimatycznych w rejonach okołobiegunowych, którym z uwagą przyglądają się naukowcy. Danych do analizy będą im dostarczać także urządzenia stworzone przez Polaków. Pierwsze testowe sensory i bramki zostały już wysłane do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Autorami rozwiązania są inżynierowie z firmy BCAST.

23.04.2018
Rodzimy operator uczyni polskie miasta bardziej „smart”

Jednym z głównych wyzwań stojących przed samorządami i burmistrzami miast w Polsce jest wprowadzenie ich aglomeracji w erę cyfrową. Połączenie wielu kilometrów kwadratowych powierzchni w jedną spójną sieć Internetu Rzeczy bez ponoszenia gigantycznych wydatków na infrastrukturę jest zadaniem bardzo trudnym. Rozwiązanie tego problemu proponuje polski operator radiodyfuzyjny BCAST, który przyszłość miejskiego IoT widzi w sieci LPWAN.

14.02.2018
Dlaczego radio w Polsce jest wciąż tak popularne?

Dziś Międzynarodowy Dzień Radia. Dlaczego radio w Polsce jest wciąż tak popularne?
Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu, który pozwala jego użytkownikom na dokładną selekcję i personalizację docierających do nich treści, medium takie jak radio powinno znacznie tracić na popularności. Tak się jednak nie dzieje – badania KRRiT pokazują, że radia słucha około 3/4 Polaków i wartość ta od wielu lat jest stała. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w przyzwyczajeniach Polaków, ale też np. w rosnącej roli lokalnych rozgłośni.

14.12.2017
BCAST – Odpowiedz na pytania SATKuriera

Przypuścimy, że jest nadawca, który chciałby wejść w emisję DAB+ w Polsce. Co powinien zrobić, krok po kroku, aby zaistnieć w multipleksie radia cyfrowego? Jakie koszty musi ponieść? Jakich pozwoleń potrzebuje i u kogo?

14.12.2017
Co regulacje UKE w sprawie Emitela oznaczają dla rynku?

Urząd Komunikacji Elektronicznej uznał, że spółka Emitel w Polsce posiada „znaczącą pozycję rynkową”. Poza językiem prawniczym pozycję „znaczącą” określa się po prostu jako monopolistyczną. W związku z powyższym UKE stworzył projekty regulacji, pozwalających na dostęp do istniejącej infrastruktury operatorom alternatywnym. Projekty te mają na celu podniesienie konkurencji na rynku, czego pozytywne skutki odczują nie tylko inni operatorzy, ale też cały rynek telekomunikacyjny, w tym widzowie i słuchacze.

25.10.2017
Polska firma przeniesie nadawców radiowych w erę cyfrową

W 2013 r. Polska dołączyła do krajów mogących poszczycić się telewizją naziemną w standardzie cyfrowym. W tym samym czasie w naszym kraju rozpoczął się proces cyfryzacji sygnału radiowego. Dziś, naprzeciw potrzebom słuchaczy i nadawców, wychodzi firma BCAST, która stworzyła unikalne rozwiązanie umożliwiające tworzenie, zarządzanie i emisję sygnału w formie cyfrowej nawet mniejszym nadawcom radiowym.

28.09.2017
Good One PR dla BCAST

W połowie września 2017 r. warszawska agencja Good One PR nawiązała współpracę z BCAST, niezależnym operatorem radiofuzyjnym. Do zadań agencji należy obsługa komunikacyjna firmy na polskim rynku w zakresie PR korporacyjnego i produktowego, a także doradztwo marketingowe.