08.08.2018
BCAST przejmuje od Emitela kolejne emisje radiowe

Pod koniec czerwca br. 4 kolejne emisje Polskiego Radia zostały przejęte od firmy Emitel i trafiły do niezależnego operatora radiodyfuzyjnego BCAST. Wraz z nimi operator uruchamia 4 emisje Polskiego Radia na zupełnie nowych częstotliwościach w Gorzowie Wielkopolskim i Stargardzie.

W 2018 r. portfolio prawie 50 transmisji radiowych, którym dysponuje BCAST, zostało wzbogacone o 4 kolejne częstotliwości radiowe przejęte od Emitela. Od lipca BCAST odpowiada za nadawanie Programu 1. Polskiego Radia w Grudziądzu (99,60 FM), Programów 1. i 4. w Słupsku (104,30 FM i 106,80 FM) oraz Programu 2. w Stargardzie (107,60 FM). Tym samym liczba audycji przejętych przez BCAST od dominującego operatora wzrosła do ponad 30. – To, co zachęca (lub w przypadku przetargów publicznych – umożliwia), zmianę operatora to przede wszystkim korzystniejsze ceny oraz utrzymanie jakości świadczonych usług. Zapewnienie wysokiego poziomu jest możliwe dzięki kompetencjom i wieloletniemu doświadczeniu pracowników BCAST, wykorzystaniu przez firmę najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz atrakcyjnych, alternatywnych obiektów nadawczych – mówi Maciej Lipiński z BCAST.

Niezależnie od przejęcia emisji, w lipcu BCAST uruchomił też zupełnie nowe częstotliwości dla stacji Polskiego Radia w Gorzowie Wielkopolskim i Stargardzie. W Gorzowie uruchomione zostały Programy 1., 2. i 3. – audycje odnaleźć można na częstotliwościach FM odpowiednio 89,30 MHz, 90,70 Mhz oraz 91,60 MHz. Oprócz tego stacja BCAST w Stargardzie rozpoczęła emisję Programu 4. Polskiego Radia, którą usłyszeć można na częstotliwości 93,60 MHz. – Start emisji oznacza, że mieszkańcy Stargardu oraz gmin ościennych mają już możliwość odbioru informacyjnej stacji Polskie Radio 24 – mówi Maciej Lipiński z BCAST

BCAST to firma powstała w 2013 r., specjalizująca się w emitowaniu programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych oraz komercyjnych. Usługi świadczy w oparciu o własną, a także współdzieloną infrastrukturę. Przedsiębiorstwo zajmuje się również kompleksowym prowadzeniem procesów inwestycyjnych związanych z budową nowych obiektów telekomunikacyjnych. BCAST posiada także swoje autorskie rozwiązanie DABCAST, pozwalające nadawcom radiowym na kreowanie i dystrybucję treści w technologii DAB+. Dzięki niemu firma, jako jedna z niewielu w Polsce, pozyskała dofinansowanie na badania i rozwój w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 faza II. Więcej na temat firmy oraz rozwiązania znaleźć można pod adresami https://bcast.pl/ oraz http://dabcast.net/.